Firemní štafeta

Teambuilding trochu jinak: 250 km Českým rájem

Třetí květnový víkend jsme se již potřetí zúčastnili štafetového závodu 250 ČESKÝ RÁJ. Osm členů týmu uběhlo od pátečního odpoledne do sobotního odpoledne dohromady 250 kilometrů, tedy každý zhruba 3× 10 km. Každá etapa má svá specifika a vyhovuje určitému typu běžce. Ale jednu věc mají všechny etapy společnou - nádhernou krajinu Českého ráje! Již samotná registrace na závod vyžaduje umění rychlosti světla, a tak jsme byli opravdu šťastní, že jsme tento rok postavili štafety dvě - UXF Áčko a UXF Béčko.

Áčko bylo složeno ze zkušených borců, kteří z minulého roku obhajovali 3. místo. Přirozeně si tak mysleli na první příčky závodu. Nakonec z toho bylo i tak krásné 5. místo. Konkurence byla letos zase o kus silnější.

Béčko byli převážně nováčci, jak z pohledu účasti na závodech, tak mnohdy i samotných běžeckých zkušeností. Hlavním cílem bylo zažít si tu výjimečnou atmosféru nejkrásnějšího závodu a pokusit se ze sebe dostat 110 %, což takový typ akce obnáší. A to se povedlo.

Své nám k tomu řekla i kapitánka B týmu, Martyna: „Jsem velmi ráda, že můžu pracovat ve firmě, kde je tolik lidí ochotných se účastnit tak těžkého závodu, jakým je 250ČR, nebo ve svém volném čase podpořit kolegy na trati. Oba týmy běžely skvěle, ale hlavně bych chtěla pogratulovat těm, pro které to byl první závod v životě.“

Závod se obešel bez větších zranění a jiných failů. Všichni své úseky zvládli mnohdy i vysoko nad očekávání a zamíchali tak s možným složením týmů pro příští rok.

I pro firemní kulturu má taková akce nezanedbatelný přínos. Začalo to už přípravou, ve které jsme od začátku roku dohromady naběhali přes 4.200 km! Do samotného závodu se zapojila skutečně celá firma. Kdo neběžel, ten řídil a organizoval předávky nebo fandil a občerstvoval. Každý svou roli plnil s plným nasazením a dohromady tenhle tým podal stejně skvělý výkon, jako podává denně na projektech v UX Fans.

Vítězům gratulujeme, účast byla tento rok opravdu silná a konkurence neúprosná. Nezbývá než na sobě dál makat 🙂 Tak zase příští rok!